Katalóg tovaru

Rady k nákupu perál

Praktické rady k nákupu perál

Darovat perlu 

 

Pri výbere perál sa zamyslite nad ich farbou, zvážte či sa hodí k odtieňu vašej pleti, vlasov, očí a zubov. Všeobecne Európanky túži po snehovo bielych perlách, ktoré ale môžu byť niekedy nemilosrdné k bledé pleti či tónu zubnej skloviny. Aziatky, ženy perál znalých, si na perlách cení predovšetkým farebných odleskov.

   
Myslite tiež na šaty, ku ktorým chcete perly nosiť. K bielemu goliera či svadobným šatám určite oceníte perly snehovo biele, k čiernym večerným šatám urobia dobre vašej pleti perly smotanovej. V odtieňoch ružovej budete pôsobiť veľmi nežne a žensky. Čierne perly sú zvodné a odvážne.

  
Váhate chcete či zvoliť perly morské či sladkovodné, tak majte na pamäti, že sladkovodné perly sú obvykle tvorené perleťou až do jadra a perly morské majú perleťový korálik obalený relatívne tenkou vrstvou perlete u Akoya perál to býva 0,2-0,7 mm u tahitských perál by to malo byť minimálne 0,8 mm. To v praxi znamená, že sladkovodné perly a tahitské perly budú odolnejšie než perly Akoya čo sa týka námahy pri denodenním nosení a odolnosti proti poškriabaniu. Z rovnakého dôvodu môžu niekedy byť sladkovodné perly navlečené len na oceľovom lanku a pri nosení im to do určitej miery až tak neuškodí, ale u morských Akoya perál by to perlám nesvedčilo, prodřely by sa na jadro. Preto venujte pozornosť tomu na čo sú aké perly navlečené alebo uviazané.