Katalóg tovaru

To dôležité o perlových náhrdelníkoch

Všetko čo potrebujete vedieť o perlových náhrdelníkoch

Pertlové náhrdelníky

 

Noste perly štýlovo!

Orientáciu vo svete perlových náhrdelníkov Vám poskytne rozdelenie náhrdelníkov podľa dĺžky. Každá dĺžka sa hodí pre inú príležitosť. Zjednodušene možno povedať, že čím je náhrdelník dlhší tým je formálnejšie, rovnako ako dĺžka šiat :-) V spoločnosti ale ustálené konvencie, ktoré definujú, ktorý náhrdelník je vhodný na popoludňajší čaji o piatej a ktorý do opery. Pomôžeme Vám sa zorientovať.

 

Náhrdelníky môžeme rozdeliť do šiestich kategórií podľa dĺžky šnúry:

 

 

 

 

 

 

Collar / dĺžky 30-33 cm

Je to najkratšia typ náhrdelníka obopínajúci tesne krk ako golier. Collar zvyčajne drží vysoko na krku, často nesplýva ani ku kľúčnej kosti a býva obvykle viacradový. Je vhodné mať nameraný obvod krku, aby náhrdelník dobre sedel. Tento náhrdelník sa ideálne hodí k lodičkovému alebo V výstrihu či k šatám bez ramienok. Pri kombinácii náhrdelníka a tvaru výstrihu si dávajte pozor, aby sa vám náhrdelník nenořil pod výstrih.

 

Choker / dĺžky 35 - 40 cm

Jedná sa o úplne základné kúsok, ktorý by nemal chýbať v šperkovnici žiadne skutočné dámy. Tento klasický a univerzálny náhrdelník je vhodný ku všetkým typom príležitostí a najviac ho znosíte. Choker obopína tesne krk alebo mierne splýva na úroveň kľúčnej kosti. Pre tento druh náhrdelníka je dobré mať nameraný obvod krku, aby šperk dobre sadol a obopínala krk tesne, ale neškrtil. Určitú nápovedou k voľbe veľkosti šperku vám môže byť číslo konfekčnej veľkosti, ktorú žena nosí. Dáma s veľkosťou šiat 38 môže pohodlne nosiť náhrdelník s dĺžkou 38 cm. Choker môže byť doplnený Adjust - retiazkou ktorý pomáha upraviť dĺžku náhrdelníka a podľa potreby ho povolí alebo skráti. Choker vhodne doplní akýkoľvek outfit, hodí sa k blúzkam s malým výstrihom, k šatám bez ramienok či do výstrihu v tvare V.


 
Princess / dĺžky: 42,5 - 47,5 cm


"Princeznovský" náhrdelník s dĺžkou 45 cm je najrozšírenejším typom perlového náhrdelníka. Náhrdelník princess predpokladá základné dress code, aspoň smart casual či DRESS casual. Tieto náhrdelníky splývajú na úroveň hornej časti hrudnej kosti. Hodí sa najlepšie k šatám s malým výstrihom alebo sa pekne ponorí do hlbšieho dekoltu v tvare V. Vo výstrihu decentne upozorní na prednosti svojej majiteľky. J Princess je dobrou voľbou ak vyberáte darček a nie ste si istí dĺžkou náhrdelníka. Zároveň bude tento náhrdelník pohodlný a nebude škrtiť.Matinee / dĺžky: 50 - 60 cm

Náhrdelníky splývajúce na úroveň hornej hrudnej kosti - do polovice hrude. Táto dĺžka pôsobí veľmi žensky a elegantne. S touto dĺžkou náhrdelníka pri dodržaní základného dress codu neurobíte cez deň chybu. Tento náhrdelník ľahko zdvihne váš casual look na úroveň bussines look alebo evening dress. Hodí sa k roláku alebo k šatám s väčším výstrihom. Pretože náhrdelník splýva cez šaty, vynikne najlepšie na šatách bez vzoru alebo len s jemným vzorom.


Opera / Dĺžky: 70 - 90 cm


Náhrdelník splýva mierne pod prsia alebo k pásu. Je krásne univerzálny a dá sa obtočiť dvakrát okolo krku. Nosený voľne cez prsia má ľahko retro nádych. Tradične sa tento náhrdelník nosil k večerným šatám a do opery podľa ktorej získal meno. Hodí sa cez šaty bez vzoru alebo s jemným vzorom.


Rope alebo tiež Lariat / Dĺžky: viac ako 90 cm

Rope je najdlhšia z perlových šnúr. Sú to náhrdelníky splývajúce k pásu a nižšie. Náhrdelník môže byť vybavený viac sponami, ktoré uľahčia a fixujú jeho aranžovanie. Rope sa hodí tak ako Opera cez šaty bez vzoru alebo s jemným vzorom. S týmto náhrdelníkom si vyhráte. Je nepreberné množstvo spôsobov ako ho nosiť. Môžete ich nosiť aj troj a viacnásobne obtočené, alebo s ležérnym uzlom v štýle 20. Let. Veľmi zvodné je ho raz obtočiť tesne okolo krku a dlhý koniec spustiť voľne do zadného hlbokého výstrihu u večerných šiat. Náhrdelník môžete stiahnuť na slučku okolo krku ako kravatu. Práve tak možno nosiť Rope obdobne uviazaný ako opasok, alebo aj ako náramok viacnásobne obmotaný okolo zápästia. Nebojte sa experimentovať, táto hra vás určite poteší.

 

Pozor, prosím rešpektujte autorské práva - tento text je majetkom Perlomatu a žiadna jeho časť ani celok nesmú byť publikované alebo šírené bez súhlasu autora. Ďakujeme.